Redemptoryści: Tuchów – warsztaty homiletyczne

RedemptorysciW dniach 9 – 11 listopada 2015 r. w Tuchowie k. Tarnowa odbyły się kolejne warsztaty homiletyczne dla misjonarzy redemptorystów, którzy przez cały kolejny rok duszpasterski będą w prowadzonych rekolekcjach adwentowych i innych zwracać szczególną uwagę na temat tego roku: „Nowe życie w Chrystusie” oraz na tematykę Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego Miłosierdzia.

Uczestnicy warsztatów uczestniczyli pierwszego dnia w obchodach 283 rocznicy założenia Zgromadzenia oraz spotkaniu z Ojcem Generałem Michaelem Brehlem CSsR.

Teologiczne  i bibline rozważania o. Jarosława Krawczyka CSsR oraz pastoralne wskazówki o. Witolda Hetnara CSsR były inspiracją do prac w grupach, gdzie wypracowywano konkretne schematy kazań rekolekcyjnych. Obecny był także Ojciec Prowincjał o. Janusz Sok CSsR, z którym misjonarzem omówili aktualne sprawy misji parafialnych i rekolekcji w Polsce.

W warsztatach wzięło udział 30 ojców, a zorganizowane zostały przez Sekretariat Misji i Rekolekcji Prowincji Warszawskiej. W Tuchowie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej oraz WSD Redemptorystów. Nie zabrakło więc także czasu na wspólną modlitwę wraz z najmłodszym pokoleniem polskich redemptorystów przed Cudownym Obrazem Matki Bożej za parafie, do których wyjadą rekolekcjoniści.

inf. i fot. wł.

Za: www.redemptor.pl.