Rekolekcje młodych księży chrystusowców

Kim jest kapłan? Kim jestem, jako człowiek, jako kapłan, jako zakonnik, jako chrystusowiec? – na te pytania dotyczące swojej tożsamości próbują odpowiedzieć najmłodsi prezbiterzy Towarzystwa Chrystusowego zebrani na rekolekcjach w naszym domu zakonnym w Częstochowie.

W poszukiwaniu odpowiedzi pomaga znany i ceniony rekolekcjonista, a zarazem krajowy duszpasterz powołań – ks. Marek Dziewiecki. „Przez kolejne rozważania i konferencje chcemy poznać to, co konstytuuje człowieka jako osobę we wszystkich wymiarach: fizycznym, psychicznym i duchowym; próbujemy przez to poznać piękno człowieczeństwa, poszukać praktycznych wskazówek duszpasterskich, by o tym pięknie mówić.

Szukamy także, ponownie, drogowskazów pomocnych do tego, by wzrastać w wierze, coraz bardziej cieszyć się kapłaństwem, by świętość nasza była jasna, pogodna i radosna” – mówią uczestnicy ćwiczeń duchowych, młodzi kapłani chrystusowcy.

Rekolekcje rozpoczęły się 8 i potrwają do 13 kwietnia. Uczestniczy w nich 20 kapłanów. Polecamy ich modlitwie Czytelników. Kilka zdjęć tutaj.

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl.