Home Wiadomości Rekolekcje powołaniowe u Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej

Rekolekcje powołaniowe u Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej

Redakcja

W dniach 11 – 14 lutego 2013 r. w murach świętokrzyskiego klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej odbywały się rekolekcje powołaniowe dla katolickiej młodzieży męskiej: studentów, uczniów szkół średnich i gimnazjum. Tym razem w grupie 43 młodzieńców gościliśmy także kilkuosobową grupę z Brukseli.

Młodzieńcy  mieli okazję  by w ciszy przed Najświętszym Sakramentem zastanowić się jaką dalszą drogę życia w przyszłości wybrać (kapłaństwo, małżeństwo, życie zakonne), co zmienić w swoim życiu na lepsze, więcej niż zwykle pomodlić się, odprawić dobrą spowiedź świętą, doświadczyć wspólnoty.

W programie dni skupienia była codzienna Eucharystia, spotkanie z ojcem Danielem Biedniakiem OMI, spotkanie z ojcem Dariuszem Malajką OMI, wspólne modlitwy, konferencje tematyczne animowane przez Ojca Krzysztofa Jurewicza OMI, okazja do refleksji, kierownictwo duchowe, kontakt z ojcami i braćmi oraz nowicjuszami z klasztoru, rekreacja i wiele młodzieńczej radości.

Niewątpliwie czas rekolekcji powołaniowych, był także okazją by poznać życie zakonne i zgłębić charyzmat jakim żyją Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

Galeria zdjęć

Więcej: www.swietykrzyz.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda