Home Wiadomości Relikwie św. Stanisława odwiedzają jezuickie kościoły

Relikwie św. Stanisława odwiedzają jezuickie kościoły

Redakcja

Trwa Rok Św. Stanisława Kostki i wciąż podejmowane są nowe inicjatywy jubileuszowe. Dnia 12 września br. rozpoczęła się wędrówka relikwii św. Staszka Kostki po jezuickich kościołach i wspólnotach. Ze Starej Wsi został przywieziony specjalny relikwiarz i uroczyście wprowadzony do kościoła jezuitów w Kaliszu, gdzie przez wiele lat znajdował się nowicjat.

Na uroczystość przybyła z Gdyni delegacja nowicjuszy wraz z Mistrzem Nowicjatu ojcem Piotrem Szymańskim SJ (na zdjęciu). Z Kalisza relikwiarz zostanie przewieziony do Warszawy, do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, gdzie na 18 września, w liturgiczne wspomnienie Stanisława Kostki, dzieci i młodzież przygotowały specjalny program.

Potem odwiedzi m.in. parafię pod wezwaniem św. Szczepana na Mokotowie, kościół jezuitów w Piotrkowie Trybunalskim i w Świętej Lipce. Następnie relikwie powędrują do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na ul. Świętojańskiej w Warszawie oraz do kościoła jezuitów w Toruniu, gdzie zaplanowane jest spotkanie modlitewne dla młodzieży z całej diecezji.

Dokładne plany tych jubileuszowych wydarzeń można znaleźć na stronach internetowych kościołów i parafii.

To szczególna okazja do przypomnienia sobie ciekawej postaci, jaką był św. Stanisław Kostka. Od śmierci tego wyjątkowego patrona młodzieży (w tym jezuickich nowicjuszy) minęło w tym roku 450 lat. Jego determinacja w podążaniu za własnym powołaniem fascynuje do dzisiaj.

Za: jezuici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda