Home Wiadomości Rodziny redemptorystów przeżywały rekolekcje w Lubaszowej

Rodziny redemptorystów przeżywały rekolekcje w Lubaszowej

Redakcja

W dniach 31 maja – 2 czerwca w Lubaszowej odbyły się rekolekcje dla rodzin redemptorystów. Temat rekolekcji: „Trwajmy mocno w wyznawaniu wiary” został przybliżony w kolejnych konferencjach przez ojców Mariusza Chyrowskiego, Łukasza Listopada i Sylwestra Cabałę.

W lubaszowskim ośrodku rekolekcyjnym zgromadziło się 40 uczestników spośród rodziców, rodzeństwa i krewnych ojców i braci redemptorystów, pochodzących zwłaszcza z południowej Polski.

Rekolekcje rozpoczęły się od udziału w nabożeństwie majowym przy figurze Niepokalanej nad stawem, podczas którego uczestnicy wysłuchali czytanki poświęconej 130. rocznicy powrotu redemptorystów na ziemie polskie.

Zwyczajem minionych lat rodziny uczestniczyły w święceniach kapłańskich w Tuchowie, których udzielił czterem redemptorystom ks. bp Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej.

W sobotę specjalnym gościem był o. Andrzej Ćwik, misjonarz redemptorysta z Argentyny, który od 6 lat pracuje w północno-zachodniej Patagonii. W barwny i obrazowy sposób przybliżył on trudną pracę misyjną redemptorystów w tym bardzo wymagającym terenie.

Niedzielnej Eucharystii kończącej rekolekcje przewodniczył o. Prowincjał Janusz Sok, który w swoim kazaniu podkreślił elementy, łączące ludzi we wspólnocie rodzin redemptorystowskich i zachęcił do wzajemnego wspierania się także w ciągu całego roku. Na zakończenie odmówiono specjalną modlitwę o powołania do redemptorystów. Wiele rodzin włączyło się już w Różańcowe Dzieło Wspierania Powołań Redemptorystowskich.

Pan Władysław, tato misjonarza pracującego w Brazylii, wyraził serdeczną wdzięczność za czas rekolekcji i za możliwość modlitwy w intencji misjonarzy. Pani Elżbieta, która od ponad 10 lat uczestniczy w tych rekolekcjach, powiedziała, że jest z nich bardzo zadowolona i wdzięczna Bogu za tego rodzaju spotkania, które łączą rodziny współbraci w jedną rodzinę. Pani Albina podkreśliła radość ze spotkania po wielu latach w gronie poszerzonej rodziny redemptorystowskiej i pragnienie, aby przyjechać na nie ponownie za rok.

Serdecznie dziękujemy o. Władysławowi Bodzionemu, dyrektorowi domu rekolekcyjnego, współbraciom ze wspólnoty w Lubaszowej, a także braciom nowicjuszom, za braterskie przyjęcie i wszelką pomoc podczas rekolekcji.

o. Sylwester Cabała CSsR

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda