Home Wiadomości Rok Wiary: dzień seminarzystów i nowicjuszy zakonnych

Rok Wiary: dzień seminarzystów i nowicjuszy zakonnych

Redakcja

6 tys. seminarzystów, nowicjuszy i nowicjuszek zakonnych z całego świata weźmie udział w specjalnym dniu im poświęconym, zorganizowanym w ramach Roku Wiary.

Wydarzenie, choć nazywa się „dniem”, w rzeczywistości obejmie niemal cztery dni od czwartku do niedzieli (4-7 lipca). W tym czasie kandydaci do kapłaństwa i życia zakonnego będą się modlić, pogłębiać swoją wiarę i poznawać Wieczne Miasto. Kulminacją Dnia seminarzystów, nowicjuszy i nowicjuszek będzie niedzielna Msza z Papieżem Franciszkiem w bazylice watykańskiej. Mówi organizator przedsięwzięcia, abp i:

„Nie mogło zabraknąć w ciągu tego Roku Wiary tak ekspresyjnego momentu – stwierdził podczas prezentacji wydarzenia jego organizator, abp Rino Fisichella, kierujący Papieską Radą ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. – Należało zaznaczyć radość tak wielu młodych, którzy przyjmują powołanie i mimo różnych trudności życiowych z odwagą dokonują aktu, który obejmuje całe ich jestestwo. Należy życzyć, aby te dni intensywnej modlitwy, refleksji, przyjaźni, śpiewu i radości rozbudziły we wszystkich, od uczestników poczynając, prawdziwe poczucie aktywnego i owocnego udziału w życiu Kościoła”.

Warto dodać, że wśród przedstawicieli 66 krajów świata nie zabraknie Polaków. Do Rzymu na spotkanie wiary wyruszy bądź już wyruszyło ponad 600 seminarzystów i adeptów życia zakonnego.

tc/ rv

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda