Rozpoczęła się latynoska pielgrzymka Franciszka

RVPapież Franciszek wyruszył rano w swą latynoamerykańską podróż. Dziewięciodniowa pielgrzymka obejmuje Ekwador, Boliwię i Paragwaj. Ta druga papieska wyprawa do Ameryki Płd., po wizycie w Brazylii przed dwoma laty na Światowym Dniu Młodzieży, będzie bardzo intensywna.

Ojciec Święty odprawi pięć Mszy i wygłosi ponad dwadzieścia kazań i przemówień. Weźmie m.in. udział w spotkaniu szkół i uniwersytetów oraz w zakończeniu światowego spotkania ruchów ludowych, odwiedzi więzienie oraz szpital dziecięcy. W każdym z trzech odwiedzanych krajów Papież spędzi po ok. 48 godzin. Jest to dziewiąta podróż zagraniczna Franciszka i zarazem pierwsza podczas której będzie mówił wyłącznie po hiszpańsku.

Ojciec Święty napisał w specjalnym telegramie, że opuszcza Rzym, by umocnić misję Kościoła lokalnego w Ekwadorze, Boliwii i Paragwaju oraz zawieźć mieszkańcom tych krajów przesłanie nadziei

Przed wyjazdem na rzymskie lotnisko Ciampino Franciszek spotkał się z grupą siedmiu bezdomnych, którzy żyją w okolicach placu św. Piotra. Przyszli oni go pożegnać do Watykanu wraz papieskim jałmużnikiem abp Konradem Krajewskim.

bz/ rv

Za: Radio Watykańskie.