Home Wiadomości Rozpoczyna się Światowy Statutowy Zjazd Wyborczy Byłych Wychowanków Salezjańskich

Rozpoczyna się Światowy Statutowy Zjazd Wyborczy Byłych Wychowanków Salezjańskich

Redakcja

infoans.orgW dniu jutrzejszym, w sobotę 3 października w “Salesianum” w Rzymie rozpoczyna się V Światowy Statutowy Zjazd Wyborczy Byłych Wychowanków Salezjańskich. Wezmą w nim udział byli wychowankowie i delegaci salezjańscy z ponad 40 krajów świata; w sumie 236 osób.

Przyświecają mu trzy cele: wybór Prezydium światowego na lata 2015-2021; studium i ostateczne zatwierdzenie Statu Konfederacji Światowej oraz sprawozdania z strony 25 Federacji działających na całym świecie.

Każdy uczestnik otrzymał miesiąc wcześniej roboczą wersję Statutu, która będzie dyskutowana i zatwierdzona, jak również Regulamin Zjazdu, by w ten sposób mógł z wyprzedzeniem zapoznać się z dokumentami, które będą przedmiotem analizy. A poza tym, każdy z nich otrzymał wzór formularza, który pomoże opracować sprawozdania poszczególnym Federacjom.

Zostało zgłoszonych 13 kandydatów do Prezydium światowego z czterech kontynentów (Afryka, Ameryka, Azja i Europa).

W dniu 5 października do południa, we wspomnienie bł. Alberto Marvellego, byłego wychwonka salezjańskiego, uczestnicy Zjazdu będą uczestniczyć w Eucharystii w Bazylice św. Piotra na Watykanie, której będzie przewodniczyć bp Enrico dal Covolo, salezjanin, rektor Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego.

Po zakończeniu obrad Zjazdu w dniu 6 października jego uczestnicy udadzą się do Turynu, aby oddać hołd Księdzu Bosko z okazji Dwusetlecia jego urodzin. Pielgrzymi odwiedzą Valdocco, Chieri i Colle Don Bosco.

Spotkanie zakończy się w piątek 9 października Eucharystią, przekazaniem darów (projekty społeczne i zobowiązania każdej z Federacji) Księdzu Bosko oraz odmówieniem modlitwy-przyrzeczenia przed urną Księdza Bosko.

Za: www.infoans.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda