Salezjanie – Haiti: Królowa Zofia otworzyła nowy Instytut Salezjański

8 października, Jej Wysokość Królowa Hiszpanii, Zofia dotarła do Gressier, leżącego kilka kilometrów od epicentrum trzęsienia ziemi, które dotknęło Haiti w styczniu 2010 r. i otworzyła szkołę salezjańską, która powstała w oparciu o fundusze “Misji Salezjańskich” z Madrytu i Hiszpańskiej Agencji Współpracy Międzynarodowej na rzecz Rozwoju (AECID) oraz dzięki solidarności narodu hiszpańskiego.
Królowa Zofia udała się na Haiti w piątek, 7 października, a celem jej wizyty było wsparcie różnych projektów współpracy, odbudowy i edukacji w kraju, który wychodzi ze skutków trzęsienia ziemi, które miało miejsce w styczniu 2010 r.

Ta szkoła będzie służyć dzieciom i młodzieży z pobliskich wiosek. W czasie swojego pobytu królowa Zofia zainauguruje szkołę podstawową, średnią oraz dwa domy dla dzieci opuszczonych i sierot. Wszystkie te obiekty zajmują powierzchnię 7000 m², a głównym ich celem jest oczywiście edukacja, ale nie tylko, jak twierdzi Olga Regueira, współpracująca z salezjanami na Haiti: „chcemy, aby się uczyli, bawiąc się”.

Także po tej inauguracji dzieło w Gressier nie jest kompletne. W budowie jest jeszcze wielofunkcyjny pawilon i szkoła rolnicza, która w swoim czasie zostanie wyposażona w cztery internaty, gdzie będą mogli zamieszkać ci młodzi, którzy zechcą kształcić się w zawodach technicznych.

ANS – Madryt

Za: www.infoans.org