Salezjanie: #WodneWyzwanie

Dziś 22 marca – Światowy Dzień Wody. Dla większości ludzi w Polsce dzień, jak co dzień.

Weźmiemy tego dnia prysznic, umyjemy zęby, wypijemy kilka kaw, herbat, szklanek wody, może zrobimy pranie, albo umyjemy podłogę… I nawet przez myśl nam nie przejdzie ile litrów wody do tego wykorzystamy.

Dla setek mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej… dzień, jak co dzień. Wstaną o świcie, kiedy jeszcze nie jest gorąco, wezmą plastikowe kanistry i wiadra i pomaszerują 20 minut, godzinę, dwie, trzy, by przynieść kilka litrów wody, które będzie musiało wystarczyć im na cały dzień. Chcemy, aby ten dzień i następne nie były „jak co dzień”, ani dla nas ani dla nich!

Podejmujemy #WodneWyzwanie!

Od dziś, przez kolejnych 10 dni na facebookowym fanpage’u Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego (@SWMMlodziSwiatu) będziemy śledzić, krok po kroku, jak przebiega budowa studni. Naszym przewodnikiem będzie ksiądz Artur Bartol, niezwykła osoba, salezjanin, misjonarz w Kamerunie, Czadzie i Republice Środkowej Afryki. Wybudował już 16 studni w okolicach Sarh w Czadzie i właśnie zabiera się za budowę kolejnych, tym razem w RCA.

Oprócz poznania codzienności mieszkańców wiosek Czadu oraz RCA i odkrywania kolejnych tajników budowy studni, mamy jeszcze jeden cel. W te 10 dni chcemy zebrać środki na budowę kolejnej studni w RCA.

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku! Podejmij z nami #WodneWyzwanie!

Za: www.sdb.org.pl.