Home Wiadomości Sercanie: Zakopane – Spotkanie młodych księży

Sercanie: Zakopane – Spotkanie młodych księży

Redakcja

SercanieW zakopiańskim domu sercanów spotkali się młodzi księża na swej stałej formacji. W dniach od 7 do 10 kwietnia 2015 r. odbyło się w Zakopanem spotkanie młodych księży. Na zjazd przybyło 22 sercanów z kraju, a także pracujących na Białorusi i w Mołdawii. 

Był to wyjątkowy czas rozmów, spotkań, szczególnie tych rocznikowych, a także wyjść do centrum Zakopanego i jego okolic.

Podczas tegorocznego spotkania mieliśmy okazje dowiedzieć się o tym, jak mamy słuchać drugiego człowieka, czy to we wspólnocie, czy w szczególnym miejscu jakim jest konfesjonał. Mieliśmy też okazję posłuchać konferencji o Eucharystii i jej wyjątkowości w życiu młodego kapłana. Podkreśliliśmy również potrzebę większej współpracy pomiędzy nami.

W ostatnim dniu pokrzepiliśmy naszego ducha w czasie skupienia prowadzonego przez ojca duchownego seminarium ks. Gabriela Pisarka SCJ. Adoracja, konferencje o naszym Założycielu o. Janie Leonie Dehon’ie i wspólna Eucharystia naładowały nasze „baterie ducha” i wzmocniły siły do dalszej pracy w owczarni Pańskiej.

Zakopiański zjazd młodych księży zakończył się spotkaniem z wikariuszem polskiej prowincji Księży Sercanów. Za ten dobry czas pragniemy dziękować dobremu Bogu.

Ks. Mariusz Wrzesiński SCJ
zdjęcia: ks. Edward Sinkievich SCJ

Za: www.sercanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda