Home Wiadomości Siostry Michalitki wybrały Przełożoną Generalną

Siostry Michalitki wybrały Przełożoną Generalną

Redakcja

Kapituła Generalna Sióstr Michalitek, obradująca od 20 lutego w Miejscu Piastowym, wybrała dziś przełożoną generalną.

Została nią ponownie, czyli bezpośrednio na następne sześciolecie –  m. Natanaela Bednarczyk, która sprawowała tę posługę w Zgromadzeniu w poprzedniej kadencji . S. Natanaela ma 52 lata, a w Zgromadzeniu jest od 1981 r. Pochodzi ze Szczutkowa, par. Łukawiec, okolice Lubaczowa. Jako Michalitka przez 10 lat pracowała na misjach w Kamerunie, a kolejne sześć lat w Joinville -le -Pont k. Paryża we Francji, dzięki temu dobrze włada językiem francuskim.

Matka jest bardzo oddana naszej Rodzinie zakonnej, ale zarazem otwarta na sprawy Kościoła i zbawienie człowieka. W duchu wiary przyjęła wybór sióstr i z pokorą oddała swoją  posługę Bogu, poprzez Maryję i św. Michała Archanioła. Powierzała całe Zgromadzenie modląc się także za przyczyną naszych Założycieli, bł. Bronisława Markiewicza i sł. Bożej Matki Anny Kaworek.

Kapituła obraduje pod hasłem: „Nasza wiara orężem w michalickim boju o zbawienie dusz”. Rok Wiary, a zarazem 100. rocznica śmierci założyciela Zgromadzenia, bł. Bronisława Markiewicza jest okazją dla sióstr, by spojrzeć na współczesną realizację charyzmatu, któremu przyświeca zawołanie patrona św. Michała Archanioła – „Któż jak Bóg” i przesłanie ich założyciela: „Bóg ponad wszystko!”.

W minionej kadencji Zarządu Zgromadzenia nastąpiło oficjalne przyłączenie Sióstr Michalitek do Rodziny Salezjańskiej.  Dlatego oficjalnego otwarcia Kapituły dokonał ks. Pascual Chavez Villanueva – przełożony generalny Salezjanów, w obecności ks. Kazimierza Radzika, generała Michalitów.

W kapitule uczestniczą 33 siostry michalitki. Dziś dokonują również wyboru Rady Generalnej i Urzędniczek Generalnych.

Zgromadzenie Michalitek liczy 245 profesek, pracujących w 29 placówkach w Polsce, a także a ośmiu placówkach poza granicami, w Kamerunie, w Niemczech, na Ukrainie, Białorusi, we Francji oraz we Włoszech.

Za: Redakcja.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda