Home Wiadomości Słowacja: Redemptorysta przewodniczącym KWPZM

Słowacja: Redemptorysta przewodniczącym KWPZM

Redakcja

o. Václav Hypius CSsRPrzełożony Wiceprowincji Bratysława został wybrany na przewodniczącego Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich na Słowacji.

Składa się ona z 23 męskich zgromadzeń zakonnych pracujących w tym kraju. Ojcu Wacławowi i słowackim redemptorystom serdecznie gratulujemy!

o. Václav Hypius CSsR urodził się w 1967 roku w miejscowości Bojnice. W latach 1986 – 1991 studiował w narodowym seminarium diecezjalnym w Bratysławie (CMBF). Podczas studiów – jeszcze w czasie komunizmu – potajemnie wstąpił do Redemptorystów i po upadku komunizmu złożył swe śluby wieczyste w 1991 r, a wyświęcony został na kapłana w 1992 r. w sanktuarium maryjnym w Starych Horach. W latach 1992 – 1994 studiował teologię duchowości w Rzymie na Uniwersytecie Gregoriańskim, uzyskując tytuł licencjata teologii.

W latach 1994 – 95 był w socjuszem w nowicjacie w Podolińcu, a następnie proboszczem w Starych Horach. Od 1996 do 2009 r. był magistrem nowicjatu w Podolińcu. Od 2009 r. był administratorem parafii w Bańskiej Bystrzycy (Radvaň) i przełożonym wspólnoty. W 2011 r. został wybrany na przełożonego Wiceprowincji Bratysławskiej. 27 października 2015 r. wybrano go przewodniczącym Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich na Słowacji.

Przypominamy, że także w Polsce podobną funkcję pełni redemptorysta – Przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, o. Janusz Sok CSsR.

cssr.com

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda