Home Wiadomości SOS dla Afryki

SOS dla Afryki

Redakcja

Po raz pierwszy w historii na północy Polski odbędzie się wielkie, tygodniowe wydarzenie misyjne – SOS dla Afryki. Od 9 do 16 czerwca Piła będzie centrum misyjnej pomocy dla Czarnego Lądu.

Spotkania z misjonarzami, prelekcje, projekcje filmów, wioska pigmejska, koncert zespołu Propaganda Dei, a równolegle do całego wydarzenia w czadowych kawiarniach – misyjne cappuccino. W tych dniach dochód ze sprzedaży kaw będzie przeznaczony na projekt dożywiania dzieci.

Dzienny koszt utrzymania dziecka w sierocińcu wynosi 1 zł, łatwo wyliczyć, że jedna kawa w przybliżeniu pokrywa tygodniowy koszt życia dziecka. Autorem projektu dożywiania dzieci jest misjonarz, br. Robert Wieczorek posługujący na co dzień w Ndim w Centralnej Afryce. Kawiarnie, w których będzie można wypić czadowe cappuccino zostaną odpowiednio oznaczone plakatami.

SOS dla Afryki wpisuje się w uroczyste obchody 500-lecia miasta Piła, nad którymi patronat honorowy objęli: prezydent miasta, Piotr Głowski oraz biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, Edward Dajczak.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z dyrektorem Sekretariatu Misyjnego Braci Mniejszych Kapucynów, br. Tomaszem Grabcem OFMCap, w którym zaprasza na to wyjątkowe wydarzenie i opowiada o szczegółach. Przy mikrofonie br. Paweł Teperski OFMCap, Public Relations Kapucynów. Czas: 6 min.

Kawiarnie uczestniczące w SOS dla Afryki w Pile:

  • Molino
  • Delicja
  • Pomarańczowy Fortepian
  • Kawiarnia Śródmiejska
  • Cukiernia Staropolska (wszystkie cztery filie)

Obejrzyj filmiki reklamujące akcję SOS dla Afryki w Pile:

Zapraszamy na stronę Sekretariatu Misyjnego Prowincji Krakowskiej www.misje.kapucyni.pl

Za: Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda