Home Wiadomości Spotkanie przełożonych i głównych koordynatorów Rodziny Salezjańskiej

Spotkanie przełożonych i głównych koordynatorów Rodziny Salezjańskiej

Redakcja

Uroczystość Księdza Bosko w Roku Dwusetlecia: to najlepsze tło dla spotkania przełożonych i głównych koordynatorów różnych grup Rodziny Salezjańskiej w Turynie i wspólnego świętowania w duchu rodzinnym początków własnych charyzmatów; jest to także okazja do odnowy zaangażowania na drodze kroczenia razem.

Wydarzenie to jest przewidziane w najbliższy weekend, w dniach 31 stycznia – 1 lutego, sobotę i niedzielę.

Odpowiedzialni za poszczególne grupy Rodziny Salezańskiej zgromadzą się wczesnym rankiem na wspólnej modlitwie w Kaplicy Pinardiego. Następnie, po słowach powitania ks. Ángela Fernándeza Artime, Przełożonego Generalnego Salezjanów i X Następcy Księdza Bosko, oraz momencie wzajemnego poznania się, zostanie przedstawione video poświęcone Rodzinie Salezjańskiej.

Czas przedpołudniowy będzie kontynuowany wizytą i pogłębieniem wiedzy na temat miejsc związanych z życiem i salezjańskim doświadczeniem Księdza Bosko: Valdocco, drukarnia, pokoje, a po południu – Bazylika Maryi Wspomożycielki.

W dniu 31 stycznia, po południu, będą mieć miejsce najważniejsze wydarzenia. Najpierw głos zabierze ks. José Pastor Ramírez, przedstawiając funkcje i cele Sekretariatu Rodziny Salezjańskiej, niedawno powołanego przez Radę Generalną Salezjanów; zaprezentuje ponadto rolę głównego delegata Rodziny Salezjańskiej oraz sześcioletni program animacji.

Po czym, wspólnie wszyscy odpowiedzialni złożą ślubowanie komunii i wierności Księdzu Bosko, Rodzinie Salezjańskiej i Kościołowi. A po sesji wymiany opinii i dzielenia się spostrzeżeniami dotyczącymi rzeczywistości i wyzwań związanych z Rodziną Salezjańską, w Bazylice Maryi Wspomożycielki zostanie odprawiona Eucharystia ku czci św. Jana Bosko.

Celebracja, której będzie przewodniczyć Przełożony Generalny, rozpocznie się o godz. 18.30 (GMT+1) i będzie transmitowana na Telepace, streamingu, na stronie www.sdb.org

W niedzielę 1 lutego, do południa, będzie można zwiedzić Colle Don Bosco, Muzeum w Chieri i Bazylikę Księdza Bosko. Ks. Á.F. Artime ponownie będzie przewodniczyć Eucharystii. Po południu będzie omawiane uaktualnienie książki poświęconej Rodzinie Salezjańskiej i zostanie zaprezentowana Wiązanka 2015 na temat: “Jak Ksiądz Bosko, z młodymi i dla młodych”.

Agencja iNfo Salezjańska będzie bezpośrednio śledzić ten szczególny weekend celebracji; bieżące wiadomości będą podawana za pośrednictwem kanałów Twittera agencji w języku włoskim, angielskim i hiszpańskim.

Za: www.infoans.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda