Home Wiadomości Spotkanie Redemptorystów Konferencji Północnej Ameryki i Karaibów (CRNA)

Spotkanie Redemptorystów Konferencji Północnej Ameryki i Karaibów (CRNA)

Redakcja

W dniach 11 – 15 listopada 2013 r. w Houston w Teksasie odbyło się spotkanie redemptorystów z Kanady, USA i Karaibów tworzących Konferencję Płn. Ameryki i Karaibów.

W spotkaniu tym bierze co roku udział przedstawiciel redemptorystów polskich pracujących na terenie konferencji. Oprócz sprawozdania z działalności koordynatora konferencji (o. John Kingsbury) zajmowano się przede wszystkim utworzeniem wspólnych studiów teologicznych dla seminarzystów ze wszystkich tworzących konferencję jednostek – zarekomendowano Chicago.

Wiele czasu zajęła takż dyskusja na nad apostolskimi priorytetami (misje i rekolekcje, współpraca ze świeckimi). Zachęcono do aktywnego włączenia się wszystkich jednostek w Rok Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego. Została bardzo pozytywnie oceniona obecność i praca polskich redmeptorystów na terenie konferencji oraz doceniono naszą dalszą wolę współpracy i uzgadniania planów z miejscowymi jednostkami Zgromadzenia.

o. Stanisław Słaby CSsR – Koordynator ds. kontaktów Warszawskiej Prowincji Redemptorystów z przełożnymi jednostek na terenie Ameryki Płn. i Karaibów

Manville, NJ

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda