Spotkanie Salezjanów Współpracowników na warszawskiej Pradze

10 lutego 2013 odbyło się kolejne, cykliczne spotkanie formacyjne wspólnoty Salezjanów Współpracowników na warszawskiej Pradze. Okazja była szczególna, związana z 47 rocznicą Święceń Kapłańskich naszego Drogiego opiekuna ks. Józefa Michurskiego.

W niedzielny, lutowy poranek zgromadziliśmy się o godz. 10.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa na warszawskiej Pradze, aby uczestniczyć w parafialnej Eucharystii, podczas której modliliśmy się o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ks. Józefa. Oprawę liturgiczną Mszy św. przygotowali członkowie naszej grupy.

Następnie, po zakończonej Eucharystii odbyło się spotkanie formacyjne, przeżywane w duchu salezjańskiej radości i rodzinnej atmosfery. Ks. Józef przedstawił nam tematyczną konferencję o sakramencie pokuty, nawiązując do osoby i posłannictwa św. Jana Bosko. Nasz opiekun ukazał wartość spowiedzi w życiu chrześcijanina oraz zachęcał nas do korzystania z systematycznego kierownictwa duchowego. Ks. Józef podzielił się z nami świadectwem ze swojej wieloletniej pracy duszpasterskiej, wskazując ogromny wpływ dobrze przeżytej spowiedzi na zmianę ludzkiego życia. Po niezwykle pouczającej katechezie ks. Józefa, swoimi świadectwami z przeżywania sakramentu pokuty dzielili się salezjanie współpracownicy. Poruszające było świadectwo  Róży, która wskazała na owoce kierownictwa duchowego i każdej odbytej spowiedzi w swoim małżeński życiu.

Następnym punktem spotkania były informacje praktyczne z życia naszego stowarzyszenia, które przedstawiła nasza koordynatorka Elżbieta Nagórka. Dotyczyły one zbliżających się rekolekcji wielkopostnych w Różanymstoku, wakacyjnego wyjazdu na wczasorekolekcje oraz innych inicjatyw społecznych, w jakie nasza wspólnota pragnie się włączyć, zwłaszcza na rzecz dzieci.

Ks. Jozef przypomniał nam o zbliżającej się peregrynacji relikwii św. Jana Bosko w Bazylice. Ponownie pokreślił, że będzie to dla nas wielkie duchowe wydarzenie i zachęcał do nieustannej modlitwy w tej intencji.

Na zakończenie spotkania przeżywaliśmy bardzo miły akcent. Nasza wspólnota złożyła życzenia ks. Józefowi z okazji Jego rocznicy Święceń Kapłańskich.  W imieniu nas wszystkich serdeczne słowa do naszego opiekuna skierowała Elżbieta Nagórka i cała rada lokalna SSW. Obok wyrazów wdzięczności wszyscy mocno podkreśliliśmy, że ks. Józef jest nam bardzo potrzebny.

Dziękujemy bardzo Ks. Józefowi za Jego posługę w naszej wspólnocie, za wielkie serce, które nam okazuje i trud, jaki wkłada w naszą formację. Dziękujemy za Jego świadectwo życia, a przede wszystkim za to, że poprzez swoją postawę, dobroć, życzliwość i miły uśmiech pokazuje nam ks. Bosko – radosnego Świętego.

Za: Katarzyna Dobruk SSW