Home Wiadomości Spotkanie Salezjanów Współpracowników na warszawskiej Pradze

Spotkanie Salezjanów Współpracowników na warszawskiej Pradze

Redakcja

10 lutego 2013 odbyło się kolejne, cykliczne spotkanie formacyjne wspólnoty Salezjanów Współpracowników na warszawskiej Pradze. Okazja była szczególna, związana z 47 rocznicą Święceń Kapłańskich naszego Drogiego opiekuna ks. Józefa Michurskiego.

W niedzielny, lutowy poranek zgromadziliśmy się o godz. 10.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa na warszawskiej Pradze, aby uczestniczyć w parafialnej Eucharystii, podczas której modliliśmy się o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ks. Józefa. Oprawę liturgiczną Mszy św. przygotowali członkowie naszej grupy.

Następnie, po zakończonej Eucharystii odbyło się spotkanie formacyjne, przeżywane w duchu salezjańskiej radości i rodzinnej atmosfery. Ks. Józef przedstawił nam tematyczną konferencję o sakramencie pokuty, nawiązując do osoby i posłannictwa św. Jana Bosko. Nasz opiekun ukazał wartość spowiedzi w życiu chrześcijanina oraz zachęcał nas do korzystania z systematycznego kierownictwa duchowego. Ks. Józef podzielił się z nami świadectwem ze swojej wieloletniej pracy duszpasterskiej, wskazując ogromny wpływ dobrze przeżytej spowiedzi na zmianę ludzkiego życia. Po niezwykle pouczającej katechezie ks. Józefa, swoimi świadectwami z przeżywania sakramentu pokuty dzielili się salezjanie współpracownicy. Poruszające było świadectwo  Róży, która wskazała na owoce kierownictwa duchowego i każdej odbytej spowiedzi w swoim małżeński życiu.

Następnym punktem spotkania były informacje praktyczne z życia naszego stowarzyszenia, które przedstawiła nasza koordynatorka Elżbieta Nagórka. Dotyczyły one zbliżających się rekolekcji wielkopostnych w Różanymstoku, wakacyjnego wyjazdu na wczasorekolekcje oraz innych inicjatyw społecznych, w jakie nasza wspólnota pragnie się włączyć, zwłaszcza na rzecz dzieci.

Ks. Jozef przypomniał nam o zbliżającej się peregrynacji relikwii św. Jana Bosko w Bazylice. Ponownie pokreślił, że będzie to dla nas wielkie duchowe wydarzenie i zachęcał do nieustannej modlitwy w tej intencji.

Na zakończenie spotkania przeżywaliśmy bardzo miły akcent. Nasza wspólnota złożyła życzenia ks. Józefowi z okazji Jego rocznicy Święceń Kapłańskich.  W imieniu nas wszystkich serdeczne słowa do naszego opiekuna skierowała Elżbieta Nagórka i cała rada lokalna SSW. Obok wyrazów wdzięczności wszyscy mocno podkreśliliśmy, że ks. Józef jest nam bardzo potrzebny.

Dziękujemy bardzo Ks. Józefowi za Jego posługę w naszej wspólnocie, za wielkie serce, które nam okazuje i trud, jaki wkłada w naszą formację. Dziękujemy za Jego świadectwo życia, a przede wszystkim za to, że poprzez swoją postawę, dobroć, życzliwość i miły uśmiech pokazuje nam ks. Bosko – radosnego Świętego.

Za: Katarzyna Dobruk SSW

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda