Home WiadomościZe Świata Pożegnania: o. Jan Szubiński M.I.O.

Pożegnania: o. Jan Szubiński M.I.O.

Redakcja

Dnia 28 kwietnia 2012 r. zmarł nagle w Berlinie w wieku 41 lat o. Jan Szubiński M.I. O. Jan przebywał w kamiliańskiej wspólnocie w Berlinie gdzie pomagał współbraciom w posłudze i jednocześnie przygotowywał się do przejęcia nowej parafii.

O. Jan Szubiński urodził się 3 lipca 1971 roku w Tarnowskich Górach. Do Zakonu Posługujących Chorym wstąpił w 1992 roku aby rozpocząć nowicjat w Taciszowie. W dniu 8 września 1993 r. złożył swoje pierwsze śluby zakonne. Przez sześć lat studiował w Wyższym Metropolitarnym Seminarium Duchownym w Warszawie.

Śluby wieczyste złożył 8 grudnia 1997 roku w naszym domu zakonnym w Zabrzu. Święcenia Kapłańskie przyjął 29 maja 1999 roku z rąk Kard. Józefa Glempa w Warszawie. Po święceniach został skierowany na studia z prawa kościelnego i cywilnego na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Od 2005 roku pracował i służył swoją osobą jako kapelan szpitala i rektor kościoła p.w. Przemienienia Pańskiego w Tworkach. Od września 2011 roku został skierowany na naszą placówkę w Berlinie.

Uroczystości pogrzebowe:

– 9 maja 2012 r. – Berlin kościół p.w. św. Kamila, godz. 15:00 – Msza św.

Udział wezmą  najbliższa rodzina, władze prowincji i współbracia ze wspólnoty berlińskiej. Zaraz po Mszy św. trumna z ciałem śp. o. Janem zostanie przewieziona do Tarnowskich Gór do domu p. Szubińskich.

– 11 maja 2012 r. o godz. 11:00 wyprowadzenie ciała z domu do kościoła p.w. Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach. O godz. 12:00 Msza św. pogrzebowa a po niej odprowadzenie trumny z ciałem na cmentarz zakonny w parku tarnogórskim.

O. Janie, Jezus Chrystus wezwał Ciebie do Swojego Domu… Nam pozostał smutek, modlitwa i pamięć. Wieczny odpoczynek racz Ci dać Panie…

Za: www.kamilianie.eu.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda