Home WiadomościZe Świata 2 Tydzień. Wyprawa 2013. Polska – Syberia: Już w Rosji!

2 Tydzień. Wyprawa 2013. Polska – Syberia: Już w Rosji!

Redakcja

Mija właśnie drugi tydzień „Wyprawy 2013. Polska – Syberia”. Syberia rzeczywiście coraz bliżej, bo grupa ma na koncie już ponad 1300 km i znajduje się już od soboty na terenie Rosji. Niedzielny postój przypadł w Smoleńsku, w klasztorze ojców franciszkanów, którzy bardzo życzliwie przyjęli podróżników. Najmocniejsze dwa wydarzenia minionego tygodnia to uczestnictwo w białoruskim święcie narodowym – Dniu Zwycięstwa, które obchodzi się tam 9 maja. Realia dla nas minionej już epoki, tam są ciągle żywe. W pochodach i paradach biorą bardzo licznie udział mieszkańcy Mińska. Odczucia rowerzystów są mieszane, bowiem mieszkańcy wydają się szczęśliwi w obecnej sytuacji, a z drugiej strony obserwowana młodzież w niczym nie odstaje od zachodnich wzorców prezentując się z gadżetami elektronicznymi w rękach, a dziewczyny w krótkich spódniczkach. Drugie wydarzenie to wizyta w Katyniu i Smoleńsku i modlitwa z Eucharystią w obu tych miejscach.

Pielgrzymi borykają się w ostatnim czasie ze sporą liczbą nietypowych awarii, z którymi jednak udaje im się radzić. Teraz jednak będzie im coraz trudniej, bo peleton przesuwa się coraz bliżej syberyjskich stepów i pustkowi. Mimo opóźnień, rowerzyści zaskakują wysokimi średnimi dziennych kilometrów.

Codzienne relacje z rajdu, multimedia i ciekawostki można śledzić na oficjalnej stronie wyprawy www.niniwateam.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda