Home WiadomościZe Świata 25 lat werbistów na Jamajce

25 lat werbistów na Jamajce

Redakcja

W ostatni weekend października werbiści pracujący na Jamajce obchodzili 25-lecie obecności na wyspie. Pracę rozpoczęli w 1993 roku w Parafii Wniebowzięcia Matki Bożej w Morant Bay, niedaleko południowo-wschodniego krańca wyspy.

W uroczystości rocznicowej w Bridgeport wziął udział abp Donald James Reece, emerytowany arcybiskup Kingston. To z jego inicjatywy werbiści podjęci pracę na Jamajce.

Ze strony naszego Zgromadzenia w uroczystości udział wzięli: o. Michael Hutchins SVD, wiceprowincjał Prowincji Chicago, do której należy region Karaibów, br. Bernard Spitzley SVD oraz ojcowie Bernard Latus SVD i Robert Ratajczak SVD.

Obecnie na Jamajce werbiści prowadzą 3 parafie: Parafię Różańca Świętego w Kingston, Parafię Pojednania w Bridgeport oraz Parafię Wniebowzięcia Matki Bożej w Morant Bay.

Na Karaibach werbiści rozpoczęli pracę już w latach 70-tych ubiegłego wieku. Obecnie pracuje tam 16 werbistów z 7 narodowości, w tym 8 Polaków. Posługują na 10 wyspach: Anguilli, Antigui, Jamajce, Montserrat, St. Kitts, Nevis, Tortoli, Virgin Gorda, Sint Maarten/Saint Martin oraz Sabie.

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda