Home WiadomościZe Świata 26 kwietnia minie 150 lat od przywrócenia kultu publicznego ikony MB Nieustającej Pomocy

26 kwietnia minie 150 lat od przywrócenia kultu publicznego ikony MB Nieustającej Pomocy

Redakcja

redemptor.pl26 kwietnia 2016 r. przypada dokładnie 150 lat (1866 r.) od wprowadzenia odnowionej ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy do kościoła św. Alfonsa w Rzymie. Wcześniej  została powierzona Zgromadzeniu Redemptorystów przez papieża bł. Piusa IX ze słowami: „Uczyńcie ją znaną na całym świecie”.

Na ten dzień kieruje do nas swój list o. Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny Zgromadzenia:

Drodzy Współbracia, Siostry, Współpracownicy i Przyjaciele,

26 kwietnia 2016 r. świętujemy 150 rocznicę owego dnia, kiedy to Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy została wprowadzona do kościoła św. Alfonsa w Rzymie i przywrócona do kultu publicznego. To dla nas dzień wielkiej radości i nadziei. Matka Boża Nieustającej Pomocy od 150 lat towarzyszy nam w naszej misji i posługiwaniu, pociągając niezliczone rzesze ludzi do głębszej osobistej relacji z Jezusem Chrystusem Odkupicielem i całym Ludem Bożym. To nabożeństwo rozprzestrzeniło się z kościoła św. Alfonsa przy Via Merulana, docierając na każdy kontynent, do tysięcy kościołów, parafii, kaplic i wspólnot.

Gorąco zachęcam każdą wspólnotę redemptorystów, aby ta ważna rocznica, przypadająca 26 kwietnia, była uroczyście obchodzona. Wiem, że wielu z was już zaplanowało wydarzenia, nabożeństwa nowenny, pielgrzymki i modlitwę. We wspólnym duchu świętowania zjednoczmy się jedni z drugimi, a także z całym Ludem Bożym w obecnym Roku Miłosierdzia! Jakże wielki dar otrzymaliśmy 150 lat temu – dar który ustawicznie daje nadzieję, radość, pociechę i pomoc tym, którzy dziś są w potrzebie.

Będąc redemptorystami misjonarzami, tymi którzy uczestniczą w charyzmacie „obfitego Odkupienia”, wiemy, że nieprzypadkowo nasza Matka Nieustającej Pomocy przybyła do nas w tej cudownej Ikonie. Znacznie wcześniej, jeszcze przed 1866 r., Maryja towarzyszyła nam we wszystkich pracach misyjnych i apostolskich. Wzorem św. Alfonsa, miłość do Maryi, Matki Miłosierdzia, była zawsze znakiem rozpoznawczym Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Jest więc rzeczą zupełnie naturalną, że Ona zapragnęła być czczona w naszym kościele pod tym wezwaniem Nieustającej Pomocy i że nadal towarzyszy naszej misji poprzez świat.

Do listu załączam krótką prezentację na temat św. Alfonsa i Maryi. Niech nasze świętowanie będzie nową okazją, abyśmy pogłębili miłość do Maryi, która wspiera nas w misji głoszenia Ewangelii ciągle na nowo!

Wasz brat w Chrystusie Odkupicielu

o. Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda