Home WiadomościZe Świata Abp Hollerich SJ: dialog z Unią Europejską jest elementem naszej misji jako Kościoła

Abp Hollerich SJ: dialog z Unią Europejską jest elementem naszej misji jako Kościoła

Redakcja

Nowy przewodniczący Komisji Episkopatów Unii Europejskiej (COMECE), abp Jean-Claude Hollerich SJ, ostro skrytykował kraje, które koncentrują się na własnej tożsamości. Zapowiedział, że będzie bronił otwarcia Unii na migrantów i uchodźców.

„Przede wszystkim trzeba zaprowadzi jedność między biskupami. Oznacza to, że musimy się nawzajem słuchać. Trzeba zapobiec wznoszeniu nowych murów między Europą wschodnią i zachodnią, między Europą północną, bogatą, i południową, biedną. Musimy zainicjować prawdziwy dialog między biskupami”.

Arcybiskup dalej mówił, że „dialog z Unią Europejską jest elementem naszej misji jako Kościoła. Jest on bardzo ważny. Kościół musi być obecny. I tu również trzeba przede wszystkim słuchać tego, co mówią politycy. W Europie rodzą się bowiem antagonizmy. Aby sobie z nimi poradzić, niezbędne są nowe, szersze perspektywy.

„Trzeba szukać rozwiązania problemów. Potrzebujemy nowych horyzontów, które są ukierunkowane na przyszłość” – powiedział Radiu Watykańskiemu nowy przewodniczący Komisji Episkopatów Unii Europejskiej.

RV/pch

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda