Akademia Alfonsjańska: seminarium nt. adhortacji „Amoris letitia”

Akademia Alfonsjańska w Rzymie prowadzi w dniach 9 do 28 marca 2017 r. seminarium naukowe nt. recepcji adhortacji apostolskiej „Amoris letitia” pod kierunkiem profesorów: Giovanni Del Missier i Antonio Fidalgo.

W czasie tego międzynarodowego i międzykulturowego seminarium wykłady prezentują także: o. prof. Vimal Tirimanna CSsR (t. moralna szczegółowa, Sri Lanka), ks. prof. Giovanni Del Missier (bioetyka, Włochy), o. prof. Sabatino Majorano CSsR  i o. prof. Antonio Donato CSsR (t. moralna fundamentalna, Włochy), o. prof. Narciso Cappelletto CSsR (antropologia filozoficzna i etyka, Argentyna), o. prof. Mario Boies CSsR (psychologia moralna, Kanada), o. prof. Antonio Fidalgo CSsR (antripologia teologiczna, Argentyna), o. prof. Nestor Basunga CSsR (t. moralna szczegółowa, Kongo).

W seminarium bierze udział 58 studentów akademii, z czego 14 z kursu doktoranckiego, pozostali zaś z pierwszego i drugiego roku studiów licencjackich.

Prace seminarium zostaną opublikowane w osobnej publikacji i Akademia Alfonsjańska ma nadzieję, że będą pobudzały do refleksji i pracy duszpasterskiej odnośnie rodziny, małżeństwa, różnych współczesnych wyzwań bez utraty „nadziei z powodu naszych ograniczeń lub rezygnacji z dążenia do pełni miłości i jedności, które zostały nam obiecane” (AL, 325).

Uczelnia jest wyższym instytutem teologii moralnej prowadzonym przez Zgromadzenie Redemptorystów i afiliowanym do Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego. Od 2013 r. jej prezesem jest polski redemptorysta, o. prof. Andrzej Wodka CSsR.

oprac. red. za: cssr.news

Za: www.redemptor.pl.