Home WiadomościZe Świata Amerykański jezuita administratorem apostolskim w Kirgistanie

Amerykański jezuita administratorem apostolskim w Kirgistanie

Redakcja

Ojciec Święty mianował administratorem apostolskim Kirgistanu 54-letniego ks. Anthony’ego Jamesa Corcorana SJ. Jest on amerykańskim jezuitą, od 20 lat pracującym w Rosji. Do niedawna (2009-2017) kierował Niezależnym Regionem Rosyjskim Towarzystwa Jezusowego, który obejmuje większą część obszaru byłego Związku Sowieckiego, w tym także Kirgizji.

Administratura Apostolska Kirgistanu istnieje od 2006 r. Przedtem (od 1997 r.) była to misja sui iuris powierzona właśnie jezuickim misjonarzom, wśród których są także Polacy. Ks. Corcoran zastąpi tam swojego współbrata zakonnego, Słoweńca ks. Janeza Mihelčiča, który ukończył 75 lat. Co ciekawe, nowy administrator apostolski Kirgistanu, podobnie jak jego poprzednik, nie będzie biskupem, choć po utworzeniu w tym kraju administratury apostolskiej sakrę miał jej pierwszy zwierzchnik, bp Nikolaus Messmer SJ (zm. w 2016 r.).

tc/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda