Home WiadomościZe Świata Andrzej Majewski SJ otrzymał medal Pro Ecclesia et Pontefice

Andrzej Majewski SJ otrzymał medal Pro Ecclesia et Pontefice

Redakcja

W uroczystość archaniołów Michała, Gabriela i Rafała swoje święto obchodzą m.in. pracownicy Radia Watykańskiego. Z tej okazji w kościele Matki Bożej in Transpontina Mszy św. przewodniczył ks. Eduardo Viganó, prefekt Sekretariatu ds. Komunikacji. W homilii mówił o archaniele Gabrielu, na którego wzór każdy z nas może stać się głosicielem dobrej nowiny: prawdy, piękna, solidarności, miłości.

Uroczystość patronalna była także okazją do uhonorowania kilku szczególnie zasłużonych pracowników Radia Watykańskiego. Wśród nich znalazł się także o. Andrzej Majewski, jezuita, długoletni pracownik papieskiej rozgłośni, ostatnio pełniący funkcję dyrektora programowego, który otrzymał medal Pro Ecclesia et Pontefice, na zakończenie pracy w Radiu Watykańskim. O. Majewski otrzymał też relikwie bł. Oscara Arnulfo Romero, zamordowanego w 1980 r. w Salwadorze.

pp/rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda