Home WiadomościZe Świata Anglia: prawosławne zakonnice z Mińska nie przyjadą na jarmark bożonarodzeniowy

Anglia: prawosławne zakonnice z Mińska nie przyjadą na jarmark bożonarodzeniowy

Redakcja

Władze miasta Winchester w Anglii zabroniły prawosławnemu klasztorowi św. Elżbiety z Mińska udziału w tegorocznym jarmarku bożonarodzeniowym. Powodem jest poparcie zakonnic dla wojny Rosji z Ukrainą.

Zakazując białoruskiemu klasztorowi udziału w świątecznej imprezie Rada Miasta Winchester zareagowała na apele organizacji społecznych, które nawoływały do zaprzestania współpracy z mińskimi zakonnicami z powodu ich poparcia udzielanego agresorowi.

Położony w Nawinkach pod Mińskiem klasztor św. Elżbiety wspiera agresję Kremla na Ukrainę nie tylko propagandowo, ale także uczestniczy w finansowaniu zakupu wyposażenia dla rosyjskiej armii oraz zbiera pieniądze na potrzeby tzw. „pospolitego ruszenia” z separatystycznych tzw. republik w Donbasie – przypominają aktywiści białoruskiej inicjatywy Wizja Chrześcijańska (Chryścijańskaja Wizija) na swoim kanale w Telegramie.

Jarmark bożonarodzeniowy w Winchester – pierwszej historycznej stolicy Anglii – jest jedną z największych takich imprez w Wielkiej Brytanii. Co roku odwiedza go ponad 350 tys. osób.

belsat.eu / Winchester
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda