Home WiadomościZe Świata Anioł Pański po kanonizacji: Papież wspomina zamordowaną misjonarkę

Anioł Pański po kanonizacji: Papież wspomina zamordowaną misjonarkę

Redakcja

RVNa zakończenie liturgii Franciszek odmówił wraz z wiernymi modlitwę Anioł Pański. Wcześniej podziękował wszystkim za udział w uroczystościach. Przede wszystkim duchowym córkom i synom Matki Teresy. „Niech wasza święta założycielka czuwa zawsze nad waszą drogą i wyjedna wam, byście byli wierni Bogu, Kościołowi i ubogim” – mówił Papież.

Podziękował też delegacjom oficjalnym. Byli wśród nich prezydent Albanii, z której pochodziła Matka Teresa, minister spraw zagranicznych Indii oraz królowa Zofia z Hiszpanii.

Szczególne pozdrowienia Franciszek skierował też do wolontariuszy i pracowników dzieł miłosierdzia, obchodzących swój jubileusz. Wspomniał przy tym o zamordowanej przedwczoraj hiszpańskiej zakonnicy s. Isabel Sola Macas, która posługiwała ubogim na Haiti.

„Zawierzam was wstawiennictwu Matki Teresy: niech ona nauczy was codziennie kontemplować i adorować Jezusa ukrzyżowanego, abyście mogli Go rozpoznać i służyć Mu w naszych potrzebujących braciach. Prośmy o tę łaskę także dla tych wszystkich, którzy łączą się z nami za pośrednictwem mediów, we wszystkich częściach świata. W tej chwili chciałbym przypomnieć osoby, które oddają swoje życie w służbie braciom w warunkach trudnych i niebezpiecznych. Mam tu na myśli przede wszystkim wiele zakonnic, które niestrudzenie poświęcają swoje życie innym. Módlmy się szczególnie za hiszpańską zakonnicę i misjonarkę, s. Isabel, która została zabita dwa dni temu w stolicy Haiti. Jest to bardzo boleśnie doświadczony kraj, któremu życzę, by ustały w nim akty przemocy i zapanowało większe bezpieczeństwo dla wszystkich. Pamiętajmy także o innych siostrach zakonnych, które niedawno doświadczyły przemocy w innych krajach” – powiedział Ojciec Święty.

kb/ rv

Za: Radio Watykańskie


Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

Drodzy Bracia i Siostry!

Na zakończenie dzisiejszej uroczystości pragnę pozdrowić i podziękować wam wszystkim, którzy wzięliście w niej udział.

Przede wszystkim Misjonarkom i Misjonarzom Miłości, którzy są rodziną duchową Matki Teresy. Niech wasza święta Założycielka zawsze czuwa nad waszą drogą i wyprasza wam wierność Bogu, Kościołowi i ubogim.

Z wdzięcznym szacunkiem pozdrawiam obecnych przedstawicieli władz, zwłaszcza z krajów najbardziej związanych z postacią nowej świętej, a także delegacje oficjalne i licznych pielgrzymów, przybyłych z tych krajów z tej radosnej okazji. Niech Bóg błogosławi wasze narody.

Z miłością pozdrawiam także was wszystkich, drodzy wolontariusze i pracownicy dzieł miłosierdzia. Zawierzam was wstawiennictwu Matki Teresy: niech ona nauczy was codziennie kontemplować i adorować Jezusa ukrzyżowanego, aby Go rozpoznać i służyć Mu w naszych potrzebujących braciach. Prośmy o tę łaskę także dla tych wszystkich, którzy łączą się z nami za pośrednictwem mediów, we wszystkich częściach świata.

W tej chwili chciałbym przypomnieć osoby, które oddają swoje życie w służbie braciom w warunkach trudnych i niebezpiecznych. Mam na myśli przede wszystkim wiele zakonnic, które oddają swoje życie nie szczędząc siebie. Módlmy się szczególnie dla hiszpańską zakonnicę-misjonarkę, siostrę Isabel, która została zabita dwa dni temu w stolicy Haiti, kraju bardzo boleśnie doświadczonym, któremu życzę, by ustały takie akty przemocy i nastało dla wszystkich większe bezpieczeństwo. Pamiętajmy także o innych siostrach, które niedawno doświadczyły przemocy w innych krajach.

Uczyńmy to zwracając się w modlitwie do Maryi Panny, Matki i Królowej wszystkich świętych.

RV

Za: Radio Maryja

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda