Home WiadomościZe Świata Awila: Spotkanie formatorów karmelitańskich

Awila: Spotkanie formatorów karmelitańskich

Redakcja

Pod hasłem „Jaki Bóg, jaki człowiek? Teologia i pedagogika Karmelu” na Uniwersytecie Mistyki w Awili odbyło się w dniach 27 stycznia – 1 lutego 2014 r. europejskie spotkanie formatorów Zakonu Karmelitów Bosych. Wzięło w nim udział ponad 30 zakonników z Europy, w tym także z Polski.

Głównym tematem obrad była teologia i pedagogika świętych: Teresy od Jezusa, Jana od Krzyża oraz Teresy od Dzieciątka Jezus w procesie skutecznej i integralnej formacji kandydatów do Zakonu Karmelitów Bosych. Konferencjom o. Antonio Sicariego towarzyszyły żywe dyskusje nad znaczeniem mistyków karmelitańskich na poszczególnych etapach formacyjnych.

Formatorzy zajęli się szczególnie pierwszym etapem formacji, a mianowicie postulatem. I tak o. Tadeusz Florek, magister studentatu i junioratu w Krakowie, mówił o „Postulacie w dokumentach Kościoła i Zakonu”, natomiast o. Joaquín Teixeira o „Postulacie na Półwyspie Iberyjskim”. Został też szeroko omówiony postulat w prowincji Awinion-Aqutan.

Uczestnicy spotkania zapoznali się również funkcjonowaniem postulatu w klasztorze karmelitów bosych w Toro, omówili spotkanie studentów europejskich z sierpnia 2013 r. w Snagov w Rumunii, oraz zajęli się przygotowaniem kolejnego spotkania młodych karmelitów bosych, które odbędzie się w Awili w sierpniu 2015 r. Zbiegnie się ono z obchodami 500. rocznicy urodzin św. Teresy od Jezusa.

Za: www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda