Home WiadomościZe Świata BBC zrobiło reklamę z polskimi zakonnicami w roli głównej

BBC zrobiło reklamę z polskimi zakonnicami w roli głównej

Redakcja

One same nazywają siebie “pingwinami”. Brytyjska telewizja postanowiła to wykorzystać i zrobiła reklamę, która podbija sieć. Wszystko w szczytnym celu.

Co łączy słynnego himalaistę, Adama Bieleckiego, z afrykańskim lasem? Jaki jest wspólny mianownik dla osób z tak różnych środowisk jak Beata Ścibakówna, Lara Gessler, Olga Frycz i siostry dominikanki z Broniszewic? Wszyscy oni zdecydowali się zabrać głos, aby opowiedzieć poruszające historie bohaterów najnowszej serii przyrodniczej BBC Studios “Dynastie” – pięciu wspaniałych gatunków zwierząt, które są zagrożone wyginięciem.

https://www.facebook.com/bbcearthpolska/videos/1948764072096237/

 

“Codziennie walczą o przetrwanie najsłabszych. Zrobią dla siebie naprawdę wiele, bo wiedzą, że tylko razem dadzą radę przezwyciężyć trudności. Odkryj, jak wiele łączy pingwiny cesarskie i Siostry Dominikanki” – pisze o nich BBC Earth, które wyemitowało reklamę z udziałem polskich zakonnic.

https://www.facebook.com/bbcearthpolska/videos/987495604758933/

 

Skąd wzięło się skojarzenie dominikanek z pingwinami? One same zasugerowały je jakiś czas temu, kiedy wpadły na nietypowy pomysł z okazji Dnia Pingwina. Nagrały filmik, który nie tylko śmieszył i pokazywał dystans aktorek-zakonnic, ale też zapraszał do czegoś o wiele ważniejszego niż życzenia.

https://www.facebook.com/eliza.myk/videos/1478569065510398/

 

O co chodzi w programie “Dynastie”?

“Dynastie” to historie pięciu zagrożonych gatunków zwierząt, opowiadane z perspektywy jednego, wyjątkowego przedstawiciela. W ten sposób w programie poznajemy: Davida – szympansa, szukającego wsparcia u doświadczonych członków stada, by obronić swoją pozycję, Black Tip – zbuntowanego likaona, walczącego o terytorium ze swoją matką, Charm – lwią przywódczynię, prowadzącą rodzinę przez największe zagrożenia sawanny, Raj Bharę – świeżo upieczoną tygrysią mamę, starającą się zapewnić bezpieczeństwo swojemu potomstwu oraz dostojną dynastię pingwinów, która tylko razem może stawić czoła najzimniejszej i najokrutniejszej zimie na kuli ziemskiej.

Bohaterowie serii odnoszą sukcesy, ale i porażki. Zawierają sojusze, walczą o władzę, stają w obronie rodziny oraz podejmują dramatyczne decyzje. Ich życie składa się z całej palety doświadczeń, które nam, ludziom, również są doskonale znane. Jest jednak coś, co dodatkowo komplikuje sytuację dzikich rodów. Utrata przestrzeni życiowej, odbieranej im przez człowieka sprawia, że nawet najgroźniejsze zwierzęta stają się bezsilne, a ich istnienie staje przed widmem zagłady.

Każdy z uczestników akcji został wybrany do przedstawienia historii konkretnego bohatera serii “Dynastie” w oparciu o podobne doświadczenia życiowe i towarzyszące temu emocje. O tym, co łączy znane osobowości z przedstawicielami zwierzęcych rodów dowiemy się w dniu premiery każdego odcinka serii z krótkiego wideo publikowanego na fanpage’u BBC Earth.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda