Benedyktyni: Notker Wolf OSB wybrany na Opata Prymasa

Notker Wolf OSB po raz trzeci został wybrany Opatem Prymasem Benedyktynów Konfederacji Zakonu Świętego Benedykta. W piątek, 21 września, na porannej sesji Kongresu Opatów odbywającego się w Rzymie, 235 opatów benedyktyńskich dokonało jego wyboru. Opat Prymas mieszka w siedzibie Konfederacji w Sant’ Anselmo w Rzymie. Jest najwyższym przedstawicielem ponad 800 klasztorów i opactw benedyktyńskich na całym świecie

Sesji, podczas której O. Notker Wolf został wybrany Opatem Prymasem, przewodniczył Opat Mauro Meacci OSB. Wyjaśnił on procedurę wyborów i poprosił wszystkich, którzy nie głosują, by opuścili sesję. Po głosowaniu i ogłoszeniu wyników Opat Meacci zapytał czy o. Wolf przyjmuje wybór. O. Notker wybór przyjął i złożył wyznanie wiary. Wybory zakończyły się odśpiewaniem Te Deum i odmówieniem modlitwy.

Przeczytaj wywiad z O. Notkerem Wolfem OSB, Opatem Prymasem

Notker Wolf OSB urodził się 21 czerwca 1940 r. w Unterallgäu (Bawaria). W 1961 r. wstąpił do benedyktyńskiego opactwa Sankt-Ottilien. Studiował filozofię, teologię, zoologię, chemię i historię astronomii. Od 1971 r. wykładał filozofię w rzymskim Anselmianum. Od roku 1977 był arcyopatem największego benedyktyńskiego klasztoru w Europie. W roku 2000 został wybrany Opatem Prymasem, zastępując Marcel’a Rooney’a. W 2008 r. został ponownie wybrany na kolejne cztery lata. O. Notker Wolf jest szczególnie zaangażowany w dialog z innymi religiami. Patronuje też projektom partnerskim w Chinach i Korei Północnej.

Zobacz nagranie z Nieszporów, którym przewodniczył Opat Prymas

Za: www.tyniec.benedyktyni.pl