Home WiadomościZe Świata Białoruś: Nuncjusz apostolski u kapucynów

Białoruś: Nuncjusz apostolski u kapucynów

Redakcja

15 lutego 2012 roku w Dokszycach zakończyła się VI Kapituła Zwyczajna Wiceprowincji na Białorusi. Oprócz wspólnej modlitwy podczas trzydniowego zebrania bracia rozważali różne kwestie dotyczące obecności kapucynów na Białorusi oraz pogłębienia życia kapucyńskim charyzmatem.

Wybrzmiały również kwestie dotyczące formacji, zarówno początkowej, jak i ciągłej.

Na zakończenie kapituły przybył nowo mianowany nuncjusz apostolski na Białorusi, arcybiskup Claudio Gugerotti. Podczas wspólnej Eucharystii zachęcał on braci do coraz większych starań w sprawie umocnienia życia wspólnotowego.

Następnie, po obiedzie, odbyło się spotkanie, podczas którego watykański dyplomata zaskoczył wszystkich posiadaną wiedzą i orientacją w sprawach Kościoła partykularnego na Białorusi, a także zdrowym i mądrym podejściem do wielu spraw, a szczególnie do zagadnień związanych z życiem zakonnym. Spotkanie odbyło się w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Na zakończenie arcybiskup powiedział braciom, że Nuncjatura Apostolska na Białorusi jest także domem braci kapucynów.

Relacja: Бр. Алег Шэнда OFMCap
Zdjęcia: Yury Shulhat

Za: Sekretariat ds. Informacji – Prowincja Warszawska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda