Blisko 20 tys. osób wsparło modlitwą misjonarzy w ramach akcji „Misjonarz na Post”

W tegorocznej edycji „Misjonarza na Post” udział wzięło prawie 20 tysięcy osób. To o 5 tysięcy więcej niż rok temu.Misjonarze z całego świata przesyłają podziękowania za cały modlitewny szturm, jakiego dokonali uczestnicy akcji.

W okresie wielkiego Postu za każdego z misjonarzy modliło się co najmniej 9 osób.

„O wsparciu dla misji mówi się najczęściej w kontekście materialnym, bo przecież do wybudowania kościołów, kaplic czy szpitali potrzebne są środki. Pamiętamy jednak, że nie mniej ważna jest modlitwa. Ona bardzo pomaga tym, którzy pracują często w skrajnie wymagających warunkach w różnych regionach świata” – wyjaśnił o. Marcin Wrzos OMI, pomysłodawca inicjatywy i redaktor naczelny „Misyjnych Dróg”.

Zofia Kędziora, koordynator akcji, wyraziła radość z rozrastającego się z roku na rok wydarzenia.

„Tegoroczna edycja projektu znów przewyższyła wszelkie nasze oczekiwania. Jeszcze przed rozpoczęciem Wielkiego Postu do akcji dołączył pierwszy tysiąc modlących się osób. Cała inicjatywa była dobrym pretekstem do tego, żeby w ogóle zainteresować się tematem misji i misjonarzy, tego jaką wykonują pracę i co na misjach się dzieje” – podkreśliła.

Honorowy patronat nad akcją objęli ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, metropolita poznański, oraz ks. bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Misjonarz na Post/RIRM

Za: www.radiomaryja.pl