Home WiadomościZe Świata Blue Mass w parafii redemptorystów w Chicago

Blue Mass w parafii redemptorystów w Chicago

Redakcja

Blue Mass to coroczna msza święta, celebrowana w różnych miejscach w USA, a poświęcona tym, którzy dbają o „bezpieczeństwo publiczne”. W regionie środkowozachodnim Stanów Zjednoczonych taka msza odbyła się w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Cicero, w stanie Illinois, 6 czerwca 2024 gromadząc przedstawicieli z Cicero i Berwyn.

W Mszy Św. uczestniczyła spora grupa przedstawicieli policji miejskiej i stanowej, straży pożarnej, służby medycznej oraz miejscowi oficjele a także rodziny, przyjaciele, goście, parafianie Our Lady of Częstochowa and Charity i uczniowie parafialnej szkoły katolickiej przy naszej parafii. Jest to parafia prowadzona przez redemptorystów, której proboszczem jest o. Waldemar Łątkowski. Celebransem Mszy św. był ks. Biskup Robert Lombardo, który wraz z księżmi i diakonami odprawił tą uroczystą mszę św. Była to naprawdę uroczysta msza św. z piękną oprawą muzyczną o którą zadbał organista Witold Socha wraz z Andrea Valinevicius. Muzycznie uświetniła mszę również grupa muzyków „Dudy i bębny Towarzystwa Szmaragdowego Departamentu Policji w Chicago”.

Podczas tej Mszy Św. bardzo często przewinęło się słowo „Dziękuję”. Dziękowaliśmy nie tylko Panu Bogu w modlitwie, ale też tym wszystkim ludziom, którzy wykonując swoją pracę, służą drugiemu człowiekowi, dbając o bezpieczeństwo i zdrowie innych. Niektórzy z nich oddali swoje życie będąc na służbie. Nazwiska tych, którzy zginęli podczas pełnienia służby, zostały wyczytane na końcu uroczystości. W czasie homilii ks. Biskup podziękował „służbom mundurowym” za ich oddanie i poświęcenie. Wspomniał jak ważną rolę pełnią i jakie ryzyko ponoszą w swojej pracy. Na koniec pobłogosławił zebranych, aby Bóg miał ich w swej opiece podczas pełnienia służby, żeby zawsze mogli bezpiecznie wrócić po pracy do swych rodzin.

Ks. Biskup pobłogosławił też pamiątkowe odznaki, które każdy z obecnych otrzymał na pamiątkę uczestnictwa w mszy św. „Blue Mass”. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem w 3 językach ulubionej pieśni św. Jana Pawła II, „Barka” oraz chwilą na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Po uroczystości proboszcz parafii Our Lady of Częstochowa and Charity o. Waldemar Łątkowski zaprosił wszystkich gości na poczęstunek do „Sali Makucha”.

Cieszymy się, że już drugi raz udało nam się zorganizować w naszej parafii Blue Mass i mamy nadzieję, że ta msza stanie się tradycją. My okazując szacunek i wdzięczność pamiętamy zawsze w swoich modlitwach o wszystkich tych, którzy nas chronią i narażając swoje życie.

Więcej informacji i zdjęć jest na stronie www.olccparish.com

Renia Obacz

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda