Home WiadomościZe Świata Boliwia – Montero: tańcząc dla franciszkańskiej świątyni

Boliwia – Montero: tańcząc dla franciszkańskiej świątyni

Redakcja

25 października mieszkańcy Montero mogli oglądać Festiwal Tańca „Dla świątyni”, który odbył się w miejscowej szkole św. Dominika Savio.

Festiwal został zorganizowany przez wiernych i sympatyków franciszkańskiej parafii w celu pozyskania środków finansowych, niezbędnych do kontynuowania prac budowlanych kościoła parafialnego w Montero.

Łącząc przyjemne z pożytecznym, dzieci, młodzież, rodziny i nauczyciele mogli przyjemnie i radośnie spędzić czas festiwalu oglądając występy tańczących, którzy zaprezentowali tradycyjne tańce charakterystyczne dla poszczególnych regionów Boliwii.

Parafia Najświętszej Maryi Panny od Wykupu Niewolników (Parroquia Ntra. Sra de Las Mercedes) w Montero w Boliwii została powierzona krakowskim franciszkanom w 1977 r.

Franciszkanie przejęli kościół i budynki mieszkalne po pracujących przed nimi misjonarzami amerykańskimi ze Zgromadzenia Sług Maryi, którzy opuścili Montero.

Na terenie miejskim parafii istnieją dwa kościoły, cztery kaplice i sześć domów żeńskich zgromadzeń zakonnych. Na terenie poza miastem jest siedem kaplic. Poza tym współbracia prowadzą duszpasterstwo wojskowe w miejscowych koszarach. Sama parafia franciszkańska jest żywym centrum pastoralnym o bogatej i zróżnicowanej działalności.

ak/red.

Zobacz też: Blog franciszkanskiej parafii w Montero

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda