Bolonia: doroczny Festiwal Franciszkański. Pobudza do myślenia o przyszłości

Po raz trzeci w Bolonii odbędzie się doroczny Festiwal Franciszkański. Będzie to już jego dziewiąta edycja. Myślą przewodnią trzydniowych imprez, spotkań i widowisk – od piątku do niedzieli – będzie „czas przyszły”.

Metropolita boloński arcybiskup Matteo Zuppi zapowiedział już, że w sobotę przed południem na centralnym Piazza Maggiore zachęci młodzież do snucia marzeń na wielką skalę: „Franciszkanie wychodzą na zewnątrz, na ulice i place. Kiedy św. Franciszek przybył do Bolonii, każdy, kto spotkał go, miał wrażenie, że rozmawia właśnie z nim, nie mówił jak duchowny, lecz posługiwał się prostym językiem, by każdy go mógł zrozumieć. Tegoroczny temat jest piękny: przyszłość napawa nas niepokojem, czasem nawet za bardzo, ale młodzież ma prawo do przyszłości i nie możemy jej tego odmówić”.

W spotkaniach, które odbędą się w różnych punktach miasta, wezmą udział pisarze, piosenkarze i sportowcy. Dla najmłodszych przygotowano wystawę, zatytułowaną „Ucieczka z Syrii”, która pomoże każdemu dziecku wyobrazić sobie położenie rówieśników zmuszonych do ucieczki z własnego kraju.

W niedzielę 1 października Bolonię odwiedzi papież Franciszek.

KAI/kw

Za: www.deon.pl