Home WiadomościZe Świata Bołszowce. Drugi tydzień Kursu Odnowy Duchowej dla sióstr zakonnych

Bołszowce. Drugi tydzień Kursu Odnowy Duchowej dla sióstr zakonnych

Redakcja

W dniach od 24 lutego do 1 marca 2019 r., w Centrum Pokoju i Pojednania przy sanktuarium Matki Bożej w Bołszowcach, odbył się drugi tydzień Kursu Odnowy Duchowej dla sióstr zakonnych z obydwu Kościołów katolickich na Ukrainie.

Tematem drugiego tygodnia formacji była „Identyczność osoby zakonnej”. Podczas Kursu konferencje głosiły: s. Nela ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów (Identyczność osoby. Mentalność ofiary), s. Lena ze Zgromadzenia Córek Najczystszego Serca Maryi (Kryzys i rozwój identyczności) i s. Teodora ze Zgromadzenia Sióstr Redemptorystek (Dar i wezwania identyczności osób konsekrowanych). Wprowadzenia do medytacji głosił o. Stanisław Kawa a wprowadzenia do filmu miał o. Stanisław Pękala. Pracę w grupach, razem z s. Leną, s. Teodorą i o. Sawą prowadził o. Stanisław Nuckowski. S. Nela poprowadziła treningi grupowe i podzieliła się swoim doświadczeniem pracy z osobami zakonnymi i z ludnością na terenach okupowanych.

W czasie kursu oprócz wykładów, pracy w grupach, treningów i medytacji słowa Bożego była też Adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia i indywidualne rozmowy oraz Sakrament Pokuty i Pojednania.

o. Stanisław Pękala

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda