Home WiadomościZe Świata Bp o. Antoni Reimann OFM zarażony koronawirusem

Bp o. Antoni Reimann OFM zarażony koronawirusem

Redakcja

Pochodzący z Kadłuba Turawskiego franciszkanin, biskup Wikariatu Apostolskiego Ñuflo de Chávez w Boliwii, zachorował na COVID-19.

Informację o chorobie bp. Antoniego Bonifacego Reimanna przekazał bp Andrzej Czaja podczas dzisiejszej wieczornej transmisji modlitwy różańcowej w radiu Doxa.

Ojciec Antoni Reimann (ur. w Opolu w 1952 r.) jest franciszkaninem śląskiej prowincji franciszkanów, na misjach w Boliwii jest od 1982 roku. W 2001 r. został biskupem Wikariatu Apostolskiego Ñuflo de Chávez w Boliwii.

Biskup Antoni aktualnie przebywa w szpitalu w Santa Cruz. Nie ma podwyższonej temperatury. Jego stan jest stabilny, ale wymaga hospitalizacji.

Dzisiaj bp Antoni przesłał krótką informację do o. Błażeja Kurowskiego OFM, dyrektora referatu misyjnego franciszkanów prowincji św. Jadwigi o treści następującej:

Szczęść Boże Błażej, jestem w drodze do szpitala , bo stwierdzono u mnie koronawirus. Osobiście czuje się dobrze, chociaż oskrzela szwankują. Proszę o modlitwę za co Wam dziękuję i z serca błogosławię.

Za: www.opole.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda