Home WiadomościZe Świata Bracia Mniejsi: 100 lat chorągwi Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Sinalunga

Bracia Mniejsi: 100 lat chorągwi Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Sinalunga

Redakcja

W ostatnią niedzielę adwentu 2012, a już podczas trwania Roku Wiary, nasza wspólnota tercjarska zdecydowała, że będzie świętować 100 lat istnienia chorągwi, którą ufundowano w 1912 r.

To święto miało na celu przybliżyć wiernym ideał życia tercjarskiego oraz pokazać historię tej wspólnoty, która ponad 100 lat istnieje przy naszym sanktuarium. FZŚ wraz z Bractwem Niepokalanego Poczęcia, są dwiema grupami, które istnieją w Rifugio od ponad 400 lat.

Mszy św. przewodniczył o. Paolo Fantaccini, prowincjał braci mniejszych w Toskanii, a swojej homilii odniósł się do potrzeby świadectwa dzisiaj, które mogą pokazać świeccy franciszkanie w swoich rodzinach i miejscach pracy. To świadectwo musi wynikać z ewangelicznego spotkania Chrystusa, co dokonuje się poprzez Maryję, tak jak to pokazywała nam w tym dniu ewangelia spotkania Maryi z Elżbietą.

We Mszy uczestniczyły wspólnoty FZŚ z okolicy oraz nasza młodzież franciszkańska GiFra, która animowała śpiewem liturgię. Gifrini spotkali się przed Mszą na wspólnym obiedzie, aby też złożyć sobie świąteczne życzenia.

W imieniu wspólnoty – Chryzostom J. Fryc OFM

Za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda