Home WiadomościZe Świata Bracia Mniejsi: Nowy dziekan w Jerozolimie

Bracia Mniejsi: Nowy dziekan w Jerozolimie

Redakcja

17 listopada 2011 Minister Generalny José Rodríguez Carballo OFM wyznaczył na okres trzech lat o. Massimo Pazziniego OFM z Prowincji Chrystusa Króla w Emilii-Romanii dziekanem naszej jerozolimskiej uczelni – Wydziału Nauk Biblijnych i Archeologii Papieskiego Uniwersytetu Antonianum.

O. Pazzini zastąpił wieloletniego dziekana o. Claudio Bottiniego OFM (ur. 1944) z Prowincji św. Bernardyna w Abruzji. Nowy dziekan o. Pazzini urodził się 29 października 1955 w Villa Verucchio pod Rimini. Śluby wieczyste złożył w 1979, święcenia kapłańskie przyjął w 1983. Po zdobyciu licencjatu z teologii biblijnej w Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie kontynuował studia lingwistyczne na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Doktoryzował się w Instytucie Studiów Wschodnich w Neapolu w 1998. Opublikował szereg dzieł na temat języków semickich oraz podręczniki i słowniki do ich nauki.

Za: www.panewniki.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda