Home WiadomościZe Świata Bracia Mniejsi: O. Symeon Stachera odznaczony przez Prezydenta RP

Bracia Mniejsi: O. Symeon Stachera odznaczony przez Prezydenta RP

Redakcja

Napłynęła do nas miła wiadomość od naszego misjonarza z Maroka – o. Symeona Stachery. Postanowieniem Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego, z dnia 24 maja, w rocznicę święceń kapłańskich o. Symeon odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi. Wręczenie tego wysokiego odznaczenia państwowego miało miejsce w dniu Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada 2012, w Rezydencji Ambasadora Polski w Rabacie (Maroko). Wśród gości obecnych na tej uroczystości był o. Krystian Pieczka, moderator ewangelizacji misyjnej naszej Prowincji.

O. Symeon od 10 lat próbuje w Królestwie Maroka wspierać duchowo więźniów przebywających w tym kraju w bardzo trudnych warunkach. Jak sam mówi, w tej pracy wspiera go mnóstwo ludzi, którzy ofiarowują swój czas i wiedzę, aby ratować człowieka. Oprócz tego swoją obecnością, sercem, modlitwą i pracą duszpasterską wspiera Polaków przebywających na terenie Maroka. Od maja jest także wikariuszem generalnym archidiecezji Tanger.

„Próbuję czynić dobro, dla każdego, którego Pan Bóg stawia na mojej drodze – mówi nasz misjonarz – Krzyż Zasługi to ten sam Krzyż Miłości Chrystusa, który kieruje moim życiem i misją w Maroku. Miłość to największy dar jaki możemy ofiarować bliźnim każdego dnia”.

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda