Home WiadomościZe Świata Bracia Mniejsi: Odrestaurowany kościół w Bezau

Bracia Mniejsi: Odrestaurowany kościół w Bezau

Redakcja

W niedzielę 7 października 2012 w Bezau odbyło się uroczyste poświęcenie kościoła klasztornego po gruntownym remoncie jego wnętrza. Wymieniono instalację elektryczną, ogrzewanie i posadzkę oraz wykonano nową polichromię. Wszystkie koszty remontu pokryły datki wiernych oraz dofinansowanie różnych lokalnych instytucji, zarówno świeckich jak i kościelnych.

Uroczystościom przewodniczył administrator diecezji Feldkirch mons. Benno Ellbs. W Bezau odnowiono także umowę między naszą prowincją a zrzeszeniem gmin Lasu Bregenckiego (StandBregenzerWald), które jest właścicielem obiektu. Poprzednia umowa podpisana przez o. Damiana Szojdę wygasła po 33 latach istnienia. Sygnatariuszami nowej umowy byli prezes wspomnianego zrzeszenia Ferdynand Kohler oraz prowincjał o. Ezdrasz Biesok OFM. Równolegle do niej podpisano umowę normującą zatrudnienie naszych braci w diecezji Feldkirch.

FB

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda