Home WiadomościZe Świata Braterskie spotkanie polskich misjonarzy na Filipinach

Braterskie spotkanie polskich misjonarzy na Filipinach

Redakcja

W dniu 14 listopada 2021 odbyło się spotkanie polskich misjonarzy pracujących w metropolii Manili (Metro Manila) na Filipinach. W gościnnym domu zakonnym Sióstr Maryi Niepokalanej w Quezon City, spotkało się grono 7 polskich misjonarzy z różnych zgromadzeń zakonnych (2 księży, 1 brat zakonny oraz 4 siostry zakonne). W spotkaniu wziął również udział Konsul RP w Manili, P. Aleksander Parzych. W czasie niedzielnej Eucharystii sprawowanej w polskim gronie, zanosiliśmy modlitwy w intencji Ojczyzny i Kościoła w Polsce i na Filipinach.

Po Mszy Św., przy stole zastawionym tradycyjnymi polskimi potrawami, mieliśmy okazję podzielić się informacjami na temat naszej działalności w trudnych warunkach pandemii w regionie stołecznym. Pan Konsul przekazał nam także wiele cennych informacji na temat działań podejmowanych przez polskich dyplomatów na rzecz opieki nad polskimi obywatelami i Polonia na Filipinach oraz zachęcił do realizacji projektów charytatywnych, które mogłyby być dokonywane we współpracy z Polska Ambasada. W czasie tego spotkania została także wyrażona zachęta do zbierania dokumentacji na temat pracy polskich misjonarzy, którzy byli i są obecni na Filipinach w okresie ostatnich lat.

(ks. Mariusz M. Janiszewski MIC, Quezon City, Metro Manila, Filipiny)

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda