Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego na świecie Brazylia: kard. João Braz de Aviz spotkał się z osobami konsekrowanymi

Brazylia: kard. João Braz de Aviz spotkał się z osobami konsekrowanymi

Redakcja

Kard. João Braz de Aviz, spotkał się z osobami konsekrowanymi z całej Brazylii. Prefekt Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego przyjechał w tym celu do Kurytyby. Ku zaskoczeniu organizatorów, na dwudniowe spotkanie (28-29 sierpnia) przybyło ponad 800 osób. Organizatorami spotkania były: Krajowa Konferencja Biskupów (CNBB) oraz Konferencja Zakonników Brazylii (CRB).

Głównym celem spotkania kard. João Braza de Aviz z przedstawicielami zakonów, zgromadzeń zakonnych oraz nowych wspólnot życia było przygotowanie do przyszłorocznych obchodów Roku Życia Konsekrowanego. W swoim wystąpieniu kardynał prefekt zaznaczył, że ogłoszenie przez Papieża Franciszka roku 2015 Rokiem Życia Konsekrowanego oznacza zwrócenie uwagi na wielkie linie wytyczone przez Sobór Watykański II w dokumencie poświęconym życiu zakonnemu Perfectae caritatis.

Według hierarchy „Papież Franciszek pragnie podkreślić, że „powołanie do życia zakonnego jest fundamentalne dla Kościoła”. Nawiązując do hasła spotkania „Radujcie się” kard. Aviz zaznaczył, że radość winna być charakterystyką każdej osoby konsekrowanej. „Podążanie za Bogiem i Ewangelią jest realizacją osoby ludzkiej. Nie wystarczy mówić, że jest się szczęśliwym. Trzeba nim być naprawdę” – stwierdził brazylijski purpurat.

Podczas dwudniowego spotkania opat trapistów Bernardo Bonowitz oraz wykładowca teologii Katolickiego Uniwersytetu Katolickiego w Kurytybie o. Clodovis Boffm, poprowadzili cykl wykładów poświęconych życiu konsekrowanemu.

ks. Z. Malczewski TChr, Brazylia

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda