Home WiadomościZe Świata Brazylia świętuje tydzień powołanych do życia zakonnego

Brazylia świętuje tydzień powołanych do życia zakonnego

Redakcja

W ramach miesiąca powołań konferencja zrzeszająca zakony w Brazylii zainicjowała tydzień poświęcony życiu konsekrowanemu. Przewidziane są m.in. prezentacje poszczególnych instytutów, tak aby młodzi ludzie mogli zapoznać się z ich sposobem życia i duchowością.

Przeprowadzony został specjalny program z udziałem brazylijskiego  kardynała João Braz de Aviz odpowiedzialnego w Watykanie za Kongregację do spraw Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. W programie transmitowanym na żywo uczestniczyli także: bp João Inácio Muller, który w episkopacie Brazylii odpowiada za wydział do spraw życia konsekrowanego, oraz siostra Maria Inês przewodnicząca Konferencji zakonników w Brazylii. Tematyka tego spotkania poświęcona była obecności życia zakonników w czasach współczesnych.

Z kolei w godzinach wieczornych w dniach 19 i 21 poprowadzone będą konferencje formacyjne podczas których zaprezentowane zostaną tematy: „Dialog formacyjny: powołany przez Boga wobec aktualnych wyzwań”, oraz „Rozmowy formacyjne: rady ewangeliczne w świetle niedawnego Synodu do spraw Amazonii”.

Warto podkreślić o fenomenie w tutejszym Kościele: zmniejsza się liczba powołań do życia zakonnego, a wzrasta w sposób dostrzegalny liczba powołań kapłańskich w poszczególnych diecezjach.

Zdzisław Malczewski TChr – Brazylia

Za: Vatican News

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda