Home WiadomościZe Świata Budowa Domu Młodzieży w Bocaranga (RŚA)

Budowa Domu Młodzieży w Bocaranga (RŚA)

Redakcja

Brat Tomasz Świtała poprosił Fundację Kapucyni i Misje o współfinansowanie budowy Domu dla Młodzieży w jednej z wiosek jego parafii.

Potrzebę powstania takiego domu argumentował w ten sposób: „Wspólnota wiernych w Ngoutere jest zaangażowana w różne ruchy kościelne. Tradycyjnie istnieje tam Legion Maryi, chór, prężnie działające bractwo świętej Rity i inne wspólnoty. Biorąc pod uwagę wieloletnie zaangażowanie tej wspólnoty, strategiczne umiejscowienie wioski w samym centrum sektora oraz konkretne, codzienne potrzeby wiernych, zasadna była decyzja o budowie Domu dla Młodzieży. Dom będzie służył wszystkim członkom wspólnoty i zaspokajał ich potrzeby duszpasterskie i formacyjne”.

Pracami na budowie kierują bracia: Tomasz Świtała i Serge Bremandji. Rozpoczęta w marcu br. budowa nabiera w ostatnich dniach tempa, co widać na zdjęciach umieszczonych poniżej.

Bardzo się cieszymy z postępu prac i mamy nadzieję, że mimo pory deszczowej uda się wybudować Dom Młodzieży w zaplanowanym terminie.

Artykuł za: misje.kapucyni.pl
Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska
Za: kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda