Home WiadomościZe Świata Buenos Aires: Franciszek dziękuje polskiemu zakonnikowi za opiekę nad swoją siostrą

Buenos Aires: Franciszek dziękuje polskiemu zakonnikowi za opiekę nad swoją siostrą

Redakcja

Nowotarżanin o. Jerzy Jacek Twaróg pracuje w Polskiej Misji Katolickiej w Buenos Aires, gdzie otacza opieką duszpasterską siostrę papieża Franciszka, którą odwiedził na Wielkanoc wraz z abpem Mirosławem Adamczykiem, nuncjuszem apostolskim w Argentynie. Ojciec Święty podziękował góralowi za opiekę nad siostrą.

Papież Franciszek w specjalnym liście do o. Jerzego wyraził swoją wdzięczność za wielkanocne spotkanie z jego siostrą – Marią Eleną Bergoglio. “Doceniam wszelką Twoją troskę o moją siostrę. Ona jest silną kobietą, która wie jak stawić czoła życiu. Twoja pomoc jest jej bardzo potrzebna” – pisze papież Franciszek. Ojciec Święty złożył też życzenia świąteczne o. Jerzemu i zapewnił o modlitwie. Poprosił też o modlitwę w swojej intencji.

Polscy bernardyni pracujący w Polskiej Misji Katolickiej w Buenos Aires przynoszą siostrze papieża Komunię świętą. Kiedy Maria Elena Bergoglio przebywała w klinice rehabilitacyjnej, w ogrodach ośrodka medycznego w Buenos Aires wziął udział także Jorge, syn siostry papieża. Maria Elena Bergoglio ma jeszcze jednego syna, ma na imię Jose. – Zawsze z nami żartują, że zaraz trzeba będzie kończyć spotkanie, bo zadzwoni wujek papież – relacjonuje o. Jerzy. Syn Jose wziął udział w tegorocznym spotkaniu świątecznym z polskimi duchownymi.

Maria Elena Bergoglio od o. Jerzego otrzymała Baranka Wielkanocnego, wypieczonego według polskiej receptury przez siostry zakonne z Domu Spokojnej Starości Jana Pawła II w Martin Coronado, który sąsiaduje z Polską Misją Katolicką prowadzoną przez polskich bernardynów.

Maria Elena Bergoglio po wyborze brata na Stolicę Piotrową, kiedy była jeszcze w pełni sił zdrowotnych gościła na uroczystym obiedzie w klasztorze polskich bernardynów w Buenos Aires.

jg / Buenos Aires
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda