Home WiadomościZe Świata Burkina Faso: Nowa Misja Pallotyńska Prowincji Chrystusa Króla

Burkina Faso: Nowa Misja Pallotyńska Prowincji Chrystusa Króla

Redakcja

W Światową niedzielę misyjną 21 października 2018 roku w przed dzień wspomnienia Świętego Jana Pawła II Polska Prowincja Chrystusa Króla rozpoczęła nową misję w Burkina Faso w stolicy Ouagadougou. Pracę misyjną rozpoczynają ks. Stanisław Filipek SAC i ks. Dariusz Sala SAC w Parafii Matki Bożej Królowej Apostołów w Patte D’oie, na terenie której znajduje się Kaplica sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Na początku nasi współbracia zamieszkali z ekipa kapłańska parafii i będą wchodzili w kulturę i system duszpasterstwa miejscowego. Uroczysta Msza Święta oficjalnie rozpoczynająca pallotyńską misję odbyła się o godz. 9.00 w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Apostołów w Patte D’oie w Ougadougou. W uroczystościach wziął udział ks. Adam Pacuła SAC Przełożony Delegatury Matki Bożej Pokoju reprezentując tym samym Prowincję Chrystusa Króla. Tym samym Delegatura Matki Bożej Pokoju rozciąga swoja działalność na dwa kraje.

Dziękujemy Panu Bogu za dar nowej misji i prosimy go o błogosławieństwo za wstawiennictwem apostołów miłosierdzia Świętej Siostry Faustyny, Świętego Jana Pawła II i naszego Świętego założyciela Wincentego Pallottiego.

Ks. Stanisław Filipek SAC
Ks. Dariusz Sala SAC

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda