Home WiadomościZe Świata Byłeś już na Camino de Santiago? Poznaj szlak świętej Teresy

Byłeś już na Camino de Santiago? Poznaj szlak świętej Teresy

Redakcja

O 50 proc. wzrosła liczba pielgrzymów, którzy przybywają do Avili z okazji Jubileuszowego Roku Terezjańskiego. Miejscowy ordynariusz bp Jesús García Burillo podsumował pierwsze dziewięć miesięcy obchodów.

„Zrobiliśmy pierwsze kroki, by położyć fundament pod przyszłe jubileusze” – napisał w okolicznościowym liście duszpasterskim.

Jubileuszowy Rok Terezjański rozpoczął się 15 października 2017 r. Po dziewięciu miesiącach „mamy schemat i pierwsze doświadczenia celebracji. Szlaki terezjańskie funkcjonują i mają dużo możliwości na przyszłość; są bogactwem kulturalnym i duchowym naszych miejscowości i wspólnot” – napisał bp García Burillo.

Z opublikowanych danych wynika, że liczba pielgrzymów wzrosła o 50 proc. w porównaniu do poprzednich lat. Jednocześnie odnotowano spadek liczby uczestników celebracji liturgicznych.

Wiele diecezji już zapowiada, że w przyszłości chce wrócić na trasy, które zostały przygotowane z okazji pierwszego w historii Jubileuszowego Roku Terezjańskiego. Niektóre z nich cieszą się dużym powodzeniem.

Bp García Burillo wskazuje również na elementy, które należy poprawić. Przede wszystkim chodzi o większe zaangażowanie parafii w pozyskanie wolontariuszy i przyjęcie pielgrzymów. Jubileuszowy Rok Terezjański nie jest „postrzegany jako duszpasterska szansa, ale jako ciężar”. Konieczna jest też większa współpraca z lokalnymi władzami. „Myśląc o przyszłym Jubileuszu należy już przygotowywać ludzi i miejsca. Rzeczy nie robią się same” – podkreśla bp García Burillo.

Jubileuszowy Rok Terezjański zakończy się 15 października.

KAI/kk

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda