Home WiadomościZe Świata Centrum duchowości aborygeńskiej

Centrum duchowości aborygeńskiej

Redakcja

Werbiści z Prowincji Australijskiej otwarli w Alice Springs dom zakonny, który będzie pełnił funkcję centrum duchowości aborygeńskiej. Dodatkowo będą w nim mieszkać misjonarze posługujący w mieście i ich goście.

Logos Spirituality Centre został poświęcony przez o. Heinza Kulüke SVD, Przełożonego Generalnego zgromadzenia, który odbywa wizytację Prowincji Australijskiej.

Starsi lokalnej wspólnoty aborygeńskiej zastanawiają się nad odpowiednim słowem w języku Arrernte, które możnaby wkomponować w nazwę Centrum – mówi o. Asaeli Raass SVD, proboszcz Parafii Niepokalanego Serca Maryi w Alice Springs.

Na początku ceremonii poświęcenia gości przywitali starsi wspólnoty aborygeńskiej, którzy przeprowadzili ceremonialne okadzenie pomieszczeń domu. Miało ono być znakiem umocnienia i uzdrowienia dla wszystkich, którzy będą tam mieszkać, pracować i spotykać się.

Otwarcie domu w Alice Springs to ważny moment historii Prowincji Australijskiej, gdyż jest znakiem i sygnałem jeszcze szerszego zaangażowania werbistów w pracę w centralnej Australii.

W Logos Spirituality Center, oprócz mieszkań dla misjonarzy i gości, sal konferencyjnych i przestrzeni rekolekcyjnej powstanie również biblioteka specjalizująca się w teologii aborygeńskiej – powiedział podczas ceremonii o. Henryk Adler SVD, Przełożony Prowincjalny. – Powstanie centrum jest znakiem naszego jeszcze głębszego zaangażowania się w budowanie relacji między werbistami i ludnością aborygeńską. Mamy nadzieję, że dzieki temu uda się nam głębiej zrozumieć sposób pojmowania Boga przez lokalną ludność.

Więcej o pracy werbistów w Alice Springs przeczytać można w dziale “Werbiści na krańcach świata”.

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda