Home WiadomościZe Świata Chile: Dwaj salezjańscy biskupi powitają Ojca Świętego

Chile: Dwaj salezjańscy biskupi powitają Ojca Świętego

Redakcja

Za kilka dni Ojciec Święty odwiedzi dwa kraje Ameryki Łacińskiej: Chile i Peru. W tych krajach salezjanie udzielają się na rzecz ludzi, którzy żyją w trudnych warunkach znaczonych różnymi konfliktami. W odniesieniu do Chile zaproponował temat: “Daję mój pokój”, nawiązując do słów, jakie wypowiedział Jezus do swoich uczniów w czasie Ostatniej Wieczerzy. Ojca Świętego będą witać dwaj biskupi salezjańscy: bp Héctor Vargas Bastidas, biskup Temuco, i arcybiskup Santiago – kard. Ricardo Ezzati Andrello, który skierował swoje przesłanie do wszystkich zgromadzeń, odnosząc się w nim do najbliższej wizyty papieża Franciszka w Chile:

Za kilka dni przybędzie z wizytą “Wikariusz Chrystusa”, Papież Franciszek. Przybędzie do naszego miasta i naszego kraju. Jest to wielki dar dla Kościoła Katolickiego, ale również – dla wszystkich mężczyzn i kobiet dobrej woli, którzy chcą wysłuchać przesłania nawołującego do pokoju, zrozumienia i braterstwa, jakie on przyniesie.

Papież Franciszek odwiedzi Kościół, który ciągle idzie “pod górę”, starając się otoczyć troską materialne i egzystencjalne peryferie, które nie pozostają bez wpływu zarówno na wierzących, jak i niewierzących, zadając to zasadnicze pytanie: “Co mogę dla ciebie zrobić?”. A uczyni to z pokorą i wdzięcznością, nie żadając niczego w zamian, niosąc nadzieję, która nie oszukuje, tę nadzieję, którą tylko Syn Boże może ci ofiarować.

Wizyta Papieża Franciszka… jest okazją, aby uzdrowić stare i nowe rany oraz zaproponować nowe i wymagające wyzwania związane z tym zamiarem, by uczynić Chile domem dla wszystkich, krajem, w którym będzie większa jedność, większa troska jeden o drugiego… Odpowiadając na twoje zaproszenie: “Nie zapominajcie modlić się za mnie”, polecamy cię Dziewicy del Carmen”.

Obecna sytuacja Kościoła w Chile jest trudna i skomplikowana, dlatego też papież Franciszek zdecydował się spotkać z młodzieżą, z chilijską rzeczywistością, z osobami z plemienia Mapuche. Witaj, Papieżu Franciszku!

ANS – Santiago

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda